Tag Archives: zid

Кинескиот sид паѓа!? Се урна дел од ѕидот

Обилните врнежи се една од главните причини за уривање на 30 метарскиот блок од кинескиот sид.

______________________________________________________________________________________________________

Се урна потпорниот ѕид на Водно – 10 семејства евакуирани

По лизгањето на земјиштето кое резултираше со комплетно оштетување на потпорниот зид на Водно десетината семејства кои беа евакуирани. 10 метарскиот ѕид се урнал денеска околу 13 часот и паднал врз две згради на улицата Салвадор Аљенде.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1