Tag Archives: zoran jankovic

Градоначалникот на Љубљана пуштен од притвор – трае истрагата (Видео)

Лидерот на словенечката опозиција и градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ е пуштен на слобода, откако утринава беше уапсен и во притвор беше неколку часа.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен градоначалникот на Љубљана и неговите синови

Градоначалникот на Љубљана Зоран Јаковиќ и неговите два сина Јуре и Дамијан се уапсени под сомневања за корупција во врска со еден од најголемите корупциски скандали во Словенија.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1