Tag Archives: zoran trajkovski

Новинар на Вечер го нашол атентаторот кој се бара за убиството на Тушевски во 2001

Во српско Каравуково на границата со Хрватска, новинарот на Вечер Огнен Чанчаревиќ го пронашол првоосомничениот за убиството на Марјан Тушевски, Предраг Чубрило Пеки. Во интервјутo говори за убиството на Тушевски, ликвiдацијата на Орце Коруновски, но и информации поврзани со конфликтот од 2001вата.

______________________________________________________________________________________________________

30 дена притвор за 4 лица – меѓу кои и обезбедувањето на Бошковски

  По вчерашниот распит во судот во врска со убиството на Марјан Тушевски во 2001 та, истражниот судија одреди 30 дневен притвор за четворица од уапсените девет лица во вчерашната акција.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен телохранителот на Бошковски – се расчистува убиство од 2001 – Кој беше Маријан Тушевски?

Приведени 9 лица за убиството на Кире и Маријан во 2001 – меѓу нив и обезбедувањето на Бошковски. Во тоа време убиството на Маријан се поврзуваше со шурата на Бошковски кој еден месец претходно беше претепан пред дискотека во Парк.  

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1