ТАГА: Петгодишната принцеза почина неостварувајќи ја последна желба


Петгодишното девојче, семејството, пријателите и сите останати со големо срце пред еден месец подготвија роденден кој не се заборава.
Всушност, тоа беше роденден, матурска, свадба, балот на Пепелашка и многу повеќе од сето тоа.12004835_936395749760483_3875119459893921587_n-696x456-11858
Имено, кај Лила Мај е дијагностицирана посебен вид на рак на коскената срцевина пред 3 години. кога докторите изјавиле дека нејзиното тело нема да може да ја добие оваа битка, нејзините најблиски се обидоа да и го разубават остатокот од животот.
Но, најтажната петгодишна принцеза почина без да ја оствари својата последна желба.
По роденденот помина една недела на Хаваи, беше прогласена  за принцеза на градот, но имаше уште една желба да игра со пејачот Брајан Лук.lila-may-01-800
– Отсекогаш го сакаше, кофа и да ја слушнеше песната почнуваше да игра, – вели мајката.
Нејзината омилна песна би ла „That`s My Kind Of Night“.
Кога брајан слушнал за тоа веднаш снимил специјално видео за Лила и пратил ВИП билети.
Но, малата принцеза не го доживеала тоа. Поради крварење во мозокот завршила во болница, каде набрзо починала.
По смртта, нејзината мајка ги објавила фотографиите од патувањето.
Насмевка, сјај во очите, убавината на оваа петтгодишна девојка натера милиони луѓе да заплачат.11998928_938914499508608_3753715277190475557_n
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1