Тамара Тодевска на Фејсбук: Македонскиот народ е шугав народ! (фото)


tamara todevskaТамара Тодевска, сестрата на нашата претставничка на Евросонг, Тијана Дапчевиќ, удри по нашиот народ на Фејсбук, нарекувајќи го „шугав“ народ.

Според коментарите од нејзините пријатели на оваа социјална мрежа, нејзината револтираност била поради лошите критики за евровизискиот спот за песната „To The Sky“, со која Тијана треба да ја претставува нашата земја.

Имено, нејзиниот статус гласи: „Ало бре луѓе, до кога ќе се мрзите себе и сѐ околу вас? До кога?“

 

hitportal-tamara

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1