Таткото на починатото девојче од Гостивар: Проблемот со кучињата треба да се среди


Гостивар се уште е во тага по смртта на 17-годишната Џехја Меџити, која во понеделникот вечерта се удави во водите на Вардар бегајќи од улични кучиња.
Таткото на Џејха ги повика институциите да ги решат овие проблеми, за во иднина да нема вакви случаи.

„Овој повик не е отсега, туку од пред 20-30 години. Никој не се одѕва на повикот. Јас почувствував и никој друг да не почувствува, затоа што многу е тешко. Ова треба да се среди и не е првпат“

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1