Таткото на загинатото бебе очајно моли за помош од очевидци


Драган Маринковиќ (34) во трагична сообраќајка минатата недела во Македонија го изгуби синчето, а потоа и братот. Неговата сопруга се уште е во болница, во критична состојба.

mknews soobrakjajka 11Драган бара сведоци на катастрофалната несреќа за на суд да докажува кој е виновен.

Таткото на 8-месечното бебе Андрија, кое почина, ги моли сите очевидци да се јават и да го опишат текот на случувањата кои завршија кобно. Тој очајно го моли сопственикот на BMW со регистрации од Нови Сад, кој го пренесе бебето до Итна помош, да му се јави нему или на полицијата.

-Кога се случи несреќата бев присебен и точно знам што се случи. Додека чекавме Брза помош, јас го пренесов бебето во сино BMW, вели Маринковиќ.

Ожалостениот татко и брат во моментов е во Градската болница во Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1