Тажно – Во ред за појадокот на Коце


Колони граѓани утрово чекаа ред а бесплатен билет за манифестацијата „Појадок на мост“. Појадокот на мост, годинава по петти пат ќе се одржи во Скопје на 14 септември на Камениот мост и Мостот око.dorucek-na-most

На социјалните мрежи громен е бројот на кометнарите кои велат дек тоа зборува за генералната сиромаштија на земјата чии граѓани се  спремни и со часови да чека за бесплатен оброк.

Foto – Libertas

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1