Тела пронајдени во резервоар за гориво: Двајца мртви за два месеци во струмичката акумулација „Турија“


Вчера попладне во водите на акумулацијата „Турија“ кај Струмица е пронајден човечки труп во резервоар за гориво од товарно моторно возило.

Ова е втор случај на пронајдено мртво тело во струмичката акумулација.Кон крајот на јуни телото на струмичанецот Ристо Иљашев е пронајдено во метално буре исто така во водите на браната Турија. Според информациите на јавното обвинителство и полицијата бурето во кое се наоѓало телото претходно било оштетено и во него поставени тегови со цел да се задржи под водата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1