Температурен шок: Во Прилеп измерени 50 степени


Во редакцијата на Шеталиште пристигна фотографија направена во Прилеп каде во 11:30 часот вчера се измерени 50 степени.

Се препорачува да не излегувате дома особено постарите лица, пијте повеќе течности и јадете лесна свежа храна.

ppsetaliste

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1