Тепачка во Онсовиот суд во Скопје


Тепачка во Онсовиот суд во Скопје. Според информациите на МВР, вчера во 11.15 часот во Полициската станица Центар, Д.Т.(39) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10.45 часот во зградата на Основен суд Скопје 1 Скопје на булевар „Гоце Делчев“ бил физички нападнат од Д.Т.(47) од Скопје.

По целосно документирање на случајот, против Д.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1