Тепачка во Влае – неколкумина повредени


Mинистерството за внатрешни работи информира дека ноќeска околу 02.00 часот во ЦИК-Скопје пријавено е дека во населба Влае кај  аптеката „Зегин“ имало тепачка во која учествувале повеќе лица од Скопје.policija nokj tepacka

 

Од страна на итна медициска помош во ГОБ пренесени биле: Б.С., кај кој од страна на доктор е констатирана тешка телесна повреда – фрактура на нос и Е.И. кој се здобил со тешка телесна повреда – фрактура на рака, а додека Г.С. се здобил со телесна повреда и истиот бил повреден со нож во пределот на десната натколеница.

Во ургентен центар пренесен бил Д.В. кај кој од страна на доктор констатирани се тешка телесна повреда – фрактура на слепоочница.

Полициската станица Карпош презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1