Апсењето на македонските цариници (Видео)


Македонските цариници, кои беа уапсени, ја оштетиле Царинската управа за 1,5 милиони денари.

Според информациите МВР се работи за шест лица, од кои неколкумина биле шефови во Царинската Управа.1115197851

Министерството за внатрешни работи го објави видеото од нивниото апсење и изведување пред јавен обвинител

Детали за акцијата – Детали за големата полициска акција – уапсени шефови на царина

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1