Термити изеле заштеда од 50 000 евра (Видео)


ZASTEDA

Бабичката имала заштеда од 65.000 евра. Не сакала да ги стави во банка туку ги завиткала во најлон и ги ставила во дрвен шкаф. само 6 месеци подоцна имала што да види – парите биле изедени од термити.

Остатоците од парите ги однела во локалната банка каде по неколку кратни скенирања и идентификувања се препознаени околу 55 илјади долари, но ништо повеќе бидејќи другите банкноти биле уништени до непрепознатливост!Несреќната старица до април месец не ни знаела дека парите и се уништени од термити. Страшната глетка ја затекнала во моментот кога сакала да земе пари за да купи некои работи во куќата.

На крајот жената останала без 15 проценти од парите кои ги имала.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1