Тешка сообраќајка – Четири дечиња останаа без родители


Во тешка несреќа во Србија загинаа германски државјанин и неговата сопруга Турчинка, додека нивните четири деца се наоѓаат во болница.saobracajnanesreca1000x0

Родителите загинаа на лице место кога нивното возилото „цитроен“ директно удрило во камион, пишува српски Ало.

Несреќата се случила на автопатот Белград-Ниш.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1