ЧУДО ВО ОСТРОГ: Огромна карпа падна во манастир преполн со верници – никој не е повреден ФОТО


Поголема карпа падна во најпознатиот манастир во Црна Гора Острог, меѓу верниците, а никој не е повреден, објави Парохијата на својот Фејсбук профил.manastir ostrogon

Парохијата на Фејсбук објави фотографија од вчерашната неочекувана ситуација, и за тоа напиша:

„Во овој момент се случи чудо на Свети Василиј. Падна карпа во Горниот манастир Острог меѓу народот и сите се здрави и весели. Слава на Бога и Св.Василиј“.sveti-vasili2-491x630 sveti-vasili3-491x630

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1