Тешка сообраќајка во Струмица, повредени неколку лица


На улицата „Климент Охридски” во Струмица, во близина на кружниот тек на излезот кон Василево вечерва се случи сообраќајна незгода. Според порталот Струмица Денес, има неколку посериозно повредени лица.

Foto - Strumicadenes

Foto – Strumicadenes

Во сообраќајната незгода учествувале две возила од кое едно Пежо со штипски регистарски таблици, кое било свадбено украсено, и автомобил марка Мерцедес.

Како што пишува порталот и двата автомобили се целосно уништени, а се забележуваат делови од автомобилите и на неколку десетина метри одалеченост од местото на несреќата. Според очевидците еден од автомобилите направил погрешно свртување и со голема брзина му го пресекол патото на другото возило.

Полицијата прави увид на местото на настанот, а со возила на итната медицинска помош неколку лица се пренесени во струмичката болница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1