700 молњи за два часа во Скопско (ВИДЕО)


Попледнево дел од земјава беше зафатен од нестабилно време. Малку позначителен развој на дождовна облачност која донесе и силни електрични празнења, беше забележана во поширокот скопско подрачје.

Skopje_26_07_bl

Foto – Meteopro

За околу 2 часа на територијата на скопската котлина имаше околу 700 молњи. Сепак, треба да се спомене дека ова е сосема нормална појава која може да се окарактеризира како слабо до умерено невреме.

Повеќе на МЕТЕОПРО

Screenshot_162 grom mk2 grom mk1

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1