Тешка сообраќајна несреќа кај Стража


Неколку автомобили учествувале во тешка сообраќајка која вчера околу 20 часот се сучила кај кемeноломот пред Гостивар на патниот правец кон превојот Стража.soobrakjajka

Очевидци за Press24 велат дека во сообраќајната несреќа учествувале три теренски возила и еден автомобил.

Се уште нема информација дали во ообраќајката има повредени и каква е нивната состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1