Тест на личноста – одберете слика и видете каква личност сте


Изберете една слика која зборува за вас најмногу. Не размислувјте за тоа премногу само одберете ја првата која ќе ви се допадне, а потоа прочитајте го одговорот подолу …

1511260_692480500802737_584763547_n

1 Вие сте великодушни и морални. Секогаш работите на само- подобрување. Вие сте многу амбициозни и имате многу високи стандарди. Луѓето можеби мислат дека комуницирање со вас е тешко. Работите многу напорно – сакате да го подобрите светот. Имате голем капацитет да ги сакате луѓето , додека тие не ви наштетат. Но, дури и откако го сторат тоа. . . вие пак сакате . Многу малку луѓе може да го ценат сето она што го правите , како што заслужувате.

2 Вие сте забавен, искрен човек . Вие сте многу одговорна личност која се грижи за другите.Во вас да се има доверба е лесно. Вие сте весели , духовити и брзо размислувате. Секогаш имате интересна приказна за раскажување.

3.Вие сте паметен и внимателен човек . Вие сте голем мислител . Вашите мисли и идеи ви се најважни.  Вие поминувате многу време во размислување за моралот. Се обидувате да го направите она што верувате дека е  исправно, дури и ако поголемиот дел од општеството не се согласува со вас.

4 Вие сте перцептивно и филозофски настроено лице. Вие сте единствен – нема никој дури и малку сличен на вас. Вие сте интуитивни и малку чудни. Вие сте често погрешно разбрани , и тоа ве боли. Ви треба личен простор. Вашата креативност треба да се развива , и таа бара почитување од другите. Вие сте лице кое јасно ја гледа светлата и темната страна на животот. Вие сте многу емоционални.

5 Вие сте самоуверени  и многу независни. Твојот водечки принцип во животот е ” Јас ќе го направам на мојот начин. “. Знаете што точно сакате и не се плашите да ги бркате своите соништа. Единственото нешто што барате од луѓето е искреност. Вие сте доволно силни да ја прифатите вистината дури и кога е болна.

6 Вие сте љубезни и чувствителни. Луѓето се поврзуваат со вас многу лесно. Имате многу пријатели. Имате топла и светла аура што ги тера луѓето да се чувствуваат добро кога се околу вас. Секој ден размислувате за она што може да го направите за да се подобри нешто. Сакате да бидете интересни, остроумни и уникатен. Повеќе од било кој друг на светот, ви треба да сте сакани. Дури сте подготвени да ги сакате дури и оние кои не ве сакаат назад.

7 Вие сте среќне и спокоен . Вие сте многу чувствителни и ги разбирате другите. Вие сте голем слушател кој знае како да  не- осудува. Верувате дека секој има свои патувања во животот и своја патека. Сте отворени за нови луѓе и настани. Вие сте високо отпорни на стрес и ретко се грижите. Нормално, вие сте многу опуштени. Вие секогаш успевате да имате добра забава.

8 Вие сте шармантни и енергични . Вие сте забавен човек кој знае како да ги натера луѓето да се смеат. Живеете во состојба на хармонија со универзумот. Вие сте спонтани и ентузијасти никогаш не велите не за авантура. Често, ги шокирате луѓето. Но тоа сте вие . . . Имате многу интереси и ако нешто ви го привлече вниманието нема да се смирите се додека не се здобиете со продлабочени знаења од оваа област.

9 Вие сте оптимисти и среќни. Мислите дека животот е дар. Вие сте многу горди на своите достигнувања . Не сте подготвени да се дружите со луѓе кои се грижат за тоа дали се слаби или дебели. Имате многу здрав пристап кон животот. Чашата е ( барем за вас ) половина полна а не половина празна. Ја користите секоја можност  да научите бидејќи мислите дека животот е премногу краток за да го трошите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1