Тетката на Кин Џонг Ун, најдена во Европа


Тетката на лидерот на Северна Кореја, Ким Донг Хуи, чиј маж беше брутално убиен од гладни кучиња, поради државен преврат, живее во Европа

kim-dzong-un-foto-rojters-1386608013-409857Јапонските медиуми пишуваат дека од погубувањето на нејзиниот сопруг, Хуи се наоѓала во Швајцарија.

Таа отпатувала кај својот полубрат во Варшава, кој беше амбасадор на Северна Кореја во Полска од 1998 година.

Се зборуваше дека Хуи била сериозно болна, дека е во кома, а некои извори објавија дека таа извршила самоубиство по погубувањето на сопругот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1