Жена починала – марамата и се заглавила на ескалаторот и ја задавила


48 годишна жена во Канада починала откако била задавена од марамата која и се заглавила на ескалаторот во метро станица во Монтреал.

article-0-1B171D7300000578-618_634x492Според сведоците жената само што се качила на ескалаторот нејзината марама се заглавила во запчаниците и почнала да ја дави.

Жената се обидувала да се ослободи но и нејзината коса била фатена по што таа свртена на грб очајно се држела за марамата на вратот обидувајќи се да земе воздух. Ддодека да притрчаат очевидците жената веќе била мртва.

Се прегледуваат камерите од видео надзорот за да се види што точно се случило. 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1