Тетово гореше вчера – се славеше титулата на Тетекс (Фото)


Фудбалерите на Тетекс го освоија Купот на Макеоднија. По регуларните 90 минути натпреварот заврши без победник, 1:1, а мрежите не беа повторно затресени ни по 120 минути игра. на пенали ја совладаа Шкендија со 6:5.

фото – Супер спорт

tetovo-slavje

tetovo3

tetovo2

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1