Тијана откри – Свадбата на Тамара е закажана, еве и кога!


Тијана Дапчевиќ вели дека е пресреќна поради престојната свадба на нејзината девет години помала сестра Тамара Тодевска. Во интервју за српски „Хело“, Тијана открива дека датумот на свадбата веќе е закажан и потврден.tijana-i-tamara

– Венчавката е закажана за 28 јуни, на Видовден – открива Тијана.

Според неа, и Тамара и нејзиниот свршеник Александар Димитровски – Мачка сакале свадбата да се случи во јуни, бидејќи и двајцата се родени во тој месец и се љубители на топлото време.

Покрај подготовките за свадбата, Тијана работи и на нејзиниот нов албум, кој ќе биде објавен на есен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1