Тинејџерка во Тетово сакала да ја избоде мајка си – си го ранила братот


nozШеснаесет годишна тетовка денес започната раправија со нејзината 39-годишна мајка Р.С., во која ќерката физички ја нападнала својата мајка.

При обидот на мајката да и го одземе ножот на ќерката, тинејџерката му нанела убодна рана на својот тринаесетгодишен брат, кој е пренесен и задржан на лекување во Медицинскиот центар Тетово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1