Тобоган наместо скали, скривница, базен со течно чоколадо – Ова е идеална куќа на децата


Идеалната куќа за одмор во која ќе престојуваат деца треба да има неограничено слатки,  воопшто не би било лошо собите да имаат високи тавани за да може да се стави трамболина, а потребна е и една просторија за кампување и базен за нуркање, изјавиле 2.000 деца на возраст од 6 до 12 години во истражувањето на британскиот портал  „Holiday Lettings“.

За 39 проценти од децата секоја куќа мора да има просторија исклучиво за деца, каде што на возрасните ќе им биде забранет пристапот. Најмногу од сè сакаат робот слуга, а скалите би ги замениле со тобогани.

Во совршен куќа мора да има и тајна скривница за кој само тие ќе знаат, а 22 проценти од нив би сакале да има тапети кои може да се лижат и да се лепат на ѕидовите, како што правел Вили  Вонка во филмот „Чарли и фабриката за чоколада”. Секако во листата желби е и летечки килим и базен полн со течно чоколадо.

Ова е листата на 10 работи кои во совршен куќа мора да ги има:

Просторија исклучиво за деца
Тобогани, наместо на скали
Соба со трамболина
Соба за кампување
Пиратски брод во вистинска големина за момчиња и розов замокот за девојчиња
Соба со Плеј стејшн 3, лаптоп, iPod, и Голема плазма ТВ
Соба со базен
Скривница и скриени патчиња во куќата
Тапети за лижење
Ѕидовите од плоча на кои може да се пишува со креда

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1