Толку од Македонија на релито Дакар – бугаринот се откажа


Македонскиот претставник на ‘Дакар’ 2013 се откажа од натпреварувањето

dakar makedonijaБугарскиот автомото натпреварувач Тодор Христов, кој е член на македонскиот мотоклуб „Александар“ се откажа од Дакар 2013

Христов бил принуден да се откаже од натпреварувањето на Дакар 2013 поради технички проблеми.

Христов настапуваше во конкуренција на четирицикли (квадови), а на престижното рели настапи со лиценца од Македонската мотоциклистичка федерација.

Прес 24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1