Тони Цетински: Бев сиромашен и живеев на улица


Познатиот хрватски пејач Тони Цетински јавно проговори за своите почетоци и сиромаштијата во која живеел.

tony-cetinski-i-dubravka-dujak-600-ae85c175

Иако двајцата родители му се познати личности, тој вели дека предноста е само во тоа што тие знаеле добро во што влегува и го ценеле неговиот избор.

На почетокот на кариерата спиев на под во вреќа за спиење, потоа купив некој тросед на расклопување и плакар, но освен тоа немаше ништо друго во најмениот стан. Ни телевизор, ни кујна, ништо. Живеев и се хранев на улица, а во станот одев само за туширање и за спиење – раскажува Тони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1