Тони Цетински тајно се венча во Лас Вегас – гостин му беше Елвис Присли (Фото)


Хрватскиот пејал Тони Цетински денеска по трет пат кажа ДА и заплови во брачните води. Тој и неговата избраничка Дубравка се венчаа тивко во Лас Вегас. 

Тони носеше цилиндер шапка и фрак, а на венчавката присутен беше и Елвис Присли – Односно еден од многуте имитатори на Елвис кои се неизбежен декор на свадбите во Лас Вегас. Тони од претходниот брак има 2 деца, а на Дубравка ова и е прв брак. На својот фејбук профил веднаш по венчавката напишала

„Невозможното стана возможно “

cetinski-2

cetinski-1

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1