,,Топ Хил,, во Будва прогласена за најдобра дискотека за 2012


Будванската дискотека „Топ хил“ е официјално прогласена за најдобар ноќен клуб во светот. Дискотеката ја освои престижната награда „Best night club global 2012″, на „MICS” фестивалот во Монте Карло, во конкуренција на многубројни клубови од Америка, Москва и Дубаи.

Во дискотеката во Будва минатите години настапуваа Здравко Чолиќ, Дино Мерлин, Цеца Ражњатовиќ, Жељко Јоксимовиќ, Северина и многу познати светски диџеи.

Share Button
Андријана Станојовска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1