Торнадо во Унгарија, силно невреме и во Хрватска и Италија (Видео)


tornado

Во исклучително развиена вертикална линија на облаците, во Унгарија се појави торнадо, невреме невообичаено за овој дел на Европа.

Вчера попладне, силно торнадо е забележано во Унгарија, кое се појавило околу градот Орбен на североистокот на земјата.

Според информациите објавени во унгарските медиуми, торнадо направи значителна штета, и досега, се знае дека две лица се повредени. Во текот на денот, снимен и град со големина на јајце.

Торнада последните денови се случија и во Италија и Хрватска.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1