ТРАГЕДИЈА: 2 годишно дете си ја уби мајката во супермаркет – пукало со нејзиниот пиштол (ФОТО)


Двегодишно дете вчера трагично си ја уби мајката со нејзиниот пиштол кој го поседувала со дозвола.

Вероника Ратлиџ од Ајдахо со својот 2-годишен син пазарувала во супермаркет, а во чантата носела пиштол кој го поседувала со дозвола.

motherkilled

Додека детенцето си седело во количката за пазарување, посегнало во чантата на мајка си и го извадило пиштолот.

Потоа несакајќи пукало во мајка си, по што таа починала на лице место.

Трагичниот настан е снимен на безбедносните камери, а во маркетот имало и сведоци на целиот настан.

Како што пишува Дејли мејл, Вероника имала уште три деца.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1