Трагедија: 36-годишна велешанка пронајдена мртва во Лондон


Македонска државјка (36) со потекло од Велес била пронајдена мртва изминатиов вторник во нејзиниот стан во Лондон. Нејзината цимерка, исто така Македонка им ја соопштила веста на нејзините родители во Велес.london-1

Таа не ја знаела причината за смртта. Кусо им кажала дека нивната ќерка е однесена на обдукција од чии резултати ќе се утврди причината за смртта, објави „Дума“.

Станува збор за девојка која петнаесет години работела и живеела во Лондон. Таа често доаѓала во Велес. Последен пат неа ја видел нејзиниот татко кој бил да ја посети во Лондон пред еден месец.

Денеска Министерството за надворешни работи на Република Македонија немаше информација за овој трагичен настан.

Од таму соопштија дека оствариле контакт со Амбасадата на Република Македонија во Велика Британија и сега очекуваат информации за трагедијата. Штом ги добијат рекоа дека ќе ги соопштат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1