ВИДЕО: Евакуација во најголемата болница во Париз, закана за бомба


Дел од Европската болница Жорж Помпиду беше евакуиран денеска по закана за поставена бомба.evakuacija-bolnica-pariz

Според она што беше кажано од службата на најголемата болница во Париз, тоа е „мерка на претпазливост”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1