Трагедија: 60 деца погинаа на прослава на нова година (Видео)


Hitna-pomoc-ilustracija-500x331Најмалку 60 деца на возраст од 8 до 15 години погинале во стампедо кој настанал на плоштадот. Трагедијата се случила во градот Абиџан во западноафриканската држава Брегот на слоновата коска.

На улиците останале само делови од облеката на настраданите а се уште не е јасно што ја предизвикало паниката поради која се создало стампедото.

Повредени се над 200 лица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1