ТРАГЕДИЈА: Двајца браќа близнаци загинаа во несреќата во Кисела Вода


Двајца браќа близнаци на возраст од 30 години загинаа во сообраќајната несреќа што попладнево околу 17 часот се случи во населбата Кисела Вода, информираат од Министерството за внатрешни работи, пренесува Плусинфо.kisela-voda-1-640x531

Тие беа патници во возило „рено 19“ што директно се судри до автобус на ЈСП број 24.

Една од патничките во автобусот се пожалила на полесни повреди.

Од МВР информираат дека увидот се уште е во тек и засега не може да се каже кое се причините за несреќата.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1