ТРАГЕДИЈА: Ја побарал за жена и починал


Најсреќниот ден во живото на Американецот Бред Паркер (36), бил последниот. На само неколку часа пред крајот на неговиот живот тој ја побарал за жена својата девојка Џени Дајл и бил пресреќен кога го чул судбоносното ДА.

По просидбата, тој на телефон го повикал својот татко да му каже дека тоа е најсреќен ден во неговиот живот откако Џени се согласила да се омажи за него.

dzeniПосле тоа, тој отишол да се искачи на еден од врвовите во националниот парк Јосемити во Калифорнија. За време на искачувањето се случила несреќа и загинал.

Спасувачите до неговото тело стигнале ден по несреќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1