Трагедија ја потресе Македонија- дете загина по пад од 5-ти спрат


Петгодишно дете загина во трагична несреќа во Струга.

Според првичните полициски информации,  окоlу 19,00 ч. на ул.„Ристо Крле“ од зграда од 5-ти спрат петгодишно девојче од засега непознати причини паднала од терасата и починала на лице место.

policija-skopje1-540x320

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1