Детонација во станбениот комплекс „Соравија“ на Водно


Силна детонација вчера попладнето се слушнала во станбениот комплекс „Соравија“ на Водно.

policija grb oznaka

Од полицијата информираат дека околу 17:45 часот била пријавена детонацијата, а по извршениот увид е утврдено дека има оштетува на фасадата на една од зградите.

При детонацијата нема повредени лица, а според првичните информации оштетувањето најверојатно е од проектил.

Полицијата работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1