ТРАГЕДИЈА: Младата Јутјуб ѕвезда почина на само 13 години


Јујтуб ѕвездата Калеб Логан почина ненадејно во 13 година од животот.

caleb-logan_thumb_medium500_336

Талентираното момче освои срца на милиони луѓе во светот кои секојдневно ја следеа Јујтуб серијата Брајтлес. Популарното шоу го следеше животот на неговото семејство.

Во последното видео кое го објавил на неговиот канал одговарал на прашање: „Што си порачуваш на себе си во иднина?“.

-Ова е ужасен шок за сите нас. Зборовите не може да опишат колку ќе ни недостасува“, напишано е на официјалниот Инстаграм профил.

Причината се уште не е позната, но е сигурно дека станува збор за природна смрт.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1