РЕЗИЛ: На Шабан му кажаа да отпее поп музика а тој запеа како поп (ВИДЕО)


Во видеото кое е апсолутен хит во регионот  главната улога ја има Шабан Шаулиќ.

saban-630x356

Имено, Саша Поповиќ му кажа на Шабан дека единствено што му останало е да пропее поп музика (жанр).

Шаулиќ малку се двоумеше, но сепак прифати. И запеа – како православен поп. Јасно се гледа дека на сите во студиото им е поприлично непријатно, но по се изгледа од големата почит кон колегата не сакаа да коментираат.

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1