ФОТО: Секс-скандал во црква: Излезе домашен порно-филм на свештеник и директорка на верско училиште


Свештеникот на грчката православна црква Џорџ Пасиас (67), старешина на црквата „Свети Спиридон“ во Вашингтон снимил порно-видео, после што морал да даде оставка.
svestenik i direktorka1
На снимката свештеникот е со значително помладата директорка на верското училиште, 45-годишна Етел Бузалас, која исто така е во брак. За да биде бизарноста уште поголема, на крајот, Етел останала и бремена од својот љубовник – свештеникот, кој инаку е познат по своите традиционални сфаќања.

Веднаш откако ја преземал парохијата, свештеникот наложил сите жени да доаѓаат на исповед со покриени глави. Но на видео снимката ниту трага од таквата невиност и скромност.svestenik i direktorka

Во една од сцените од домашното порно, свештеникот ја гледа својата љубовница во високи потпетици и танга качена на масата. Со високите потпетици љубовницата Етел ги гмечи колачите во целофан. Во другата сцена, убавата Перуанка лежи врз свештеникот и го трие стапалото од неговото лице, па целата акција ја снимаат во огледалото поставено на таванот. Свештеникот и директорката снимале и како тој орално ја задоволува

Скандалот почнал во почетокот на септември откако Том Бузалас, сопругот на развратната директорка, му напишал на владиката Андониос Парапулос, кој моментално го суспендирал свештеникот Пасиас „поради сосема несоодветното сексуално однесување кое не е во склад со насоките на архиепископијата“.svestenik i direktorka0

Во петокот на медиумите им била испратена и снимка, а анонимниот испраќач тврди дека ги симнал снимките од компјутерот на парохијата. Тој истакнал и дека се спроведува приватна истрага, како и дека свештеникот, кој има четири деца, со директорката, која е мајка на три деца, се состанувале во мотел во Њу Џерси.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1