Трагедија на плажа: Експлодира дворец на дување, загина 6-годишно девојче (ВИДЕО)


Девојче загина откако експлодираше дворец на дување, а таа паднала од скокалницата.

Несреќата се случила на плажа во Нофрок. Полицијата била повикана на лице место. Девојчето било префрлено во болница со тешки повреди, каде починало.

Според наводите на сведоците, дворецот експлодирал, а детето одлетало во воздух. Поради експлозијата девојчето одлетало 6 метри во воздух, а потоа паднала на земја.

Во тек е истрага која ги вклучва и надлежните за здравје и безбедност, локалните власти и полицијата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1