Трагедија: Почина бебето кое се роди по смртта на мајка си, снемало струја во инкубаторот


Бебето кое се роди по смртта на мајка си откако таа почина во напад во Палестина, беше главна тема во медиумите.

bebe-gazaНо денес тие повторно пишуваат за ова мало бебенце. Болницата во која таа се наоѓаше во инкубатор беше под напад, па снемало струја.

Поради тоа инкубаторот престанал да работи, а девојчето починало. Докторите дури по еден час го забележале мртвото бебе.

Тие велат дека таа добро напредувала и покрај тешкото раѓање и макотрпната борба за живот и жалат за нејзината смрт.

Малото бебе кое го доби името на мајката, Шејма, се роди 10 минути по смртта на својата мајка која за жал го изгуби животот во напад.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1