ТРАГЕДИЈА: Почина едногодишно бебе кое било претепано од таткото


Едногодишно бебе, кое е примено вчера во Ургентниот центар во Белград поради тешки телесни повреди кои му ги нанел таткото, почина и покрај повеќечасовната борба на докторите да му го спасат животот.
baby-hospital bebe
Несреќното бебе починало во касните вечерни часови, пишуваат српските медиуми. Во Ургентниот центар била и мајката на бебето која изјавила дека повредите на детето  му ги нанел таткото.
К.К. (25), таткото на едногодишното бебе кој вчера го претепал  во Земун, изјавил на сослушувањето  дека не знаел што прави.
Припадниците на Министерството за внатрешни работи на Србија го уапсиле синоќа К.К (1990) поради постоење на сомневање дека причинил кривично насилство во семејството над едногодишно дете.
Бебето старо една година примено е вчера во Ургентниот центар со тешки телесни повреди на абдоменот, им било изјавено на Танјунг од таа установа.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1