ТРАГЕДИЈА: Познат манекен почина на само 24 години (ФОТО)


На само 24-годишна возраст во Франкфурт почина Патрик Станиќ, успешен манекен со хрватско потекло, на кој многумина му предвидуваа блескава кариера.

maneken_thumb_medium500_361

– По тригодишна борба со подмолната болсет, не напушти, судбината и болеста не прашуваат, коментирале многумина кои од Патрик се збогувале на гробиштата во Франкфурт – пренесува „Слободна Далмација“.

Борбата со туморот тој честопати ја опишувал на својот профил на Фејсбук.

– Како да ви го кажам ова. Изминатите неколку недели беа најтешки  во мојот живот. Ова никогаш не може да се заборави, но кога резултатот е добар тогаш навистина може да ви кажам : Му благодарам на своето семејство наспроти моето тешко однесување, кое остана покрај мене. Ве сакам. Заедно до крајот – напишал Патрик во една прилика.maneken-1_thumb_medium500_509

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1