Домашно средство за чистење прозори и огледала: Евтино и ефикасно!


Половина лажица детергент за перење садови или течен сапун

3 супени лажици алкохолен оцет

400 милилитри водаciscenje-prozora

ПОСТАПКА:

Оцетот и детергентот ставете ги во водата, се` добро измешајте и ставете во празен распрскувач. Средството може да го користите и за други површини во станот или куќата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1