Се запали мотор на авион на „Туркиш ерлајнс“ – принудно слета во Истанбул (Видео)


Авион на компанијата „Туркиш ерлајн“ Ербас 320 набрзо по полетувањето принудно слетал на истанбулскиот аеродром „Ататурк“. Летот за Милано бил прекинат поради што се запалил еден од моторите.

turkish-airlines.jpg500

Сите патници и членови на екипажот итно се евакуирани по принудното слетување. Нема информации за повредени лица.

Претставници на „Туркиш ерлајн“ се уште не го коментирале инцидентот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1