Трагедија: Тетовец си ја пронајде ќеркичката мртва


Oд Клиничка болница-Тетово во полициска станица вчера било пријавено дека во с.Вратница било пронајдено починато дванаесетгодишно девојче.policija grb oznaka

Таткото на починатата, откако пристигнал во семејната куќа, насилно ја отворил вратата од купатилото бидејќи немало одговор и ја забележал сега починатата легната на подот без знаци на живот. Смрт е констатирана од доктор по судска медицина.

Од извршен надворешен преглед над телото на починатата констатирана е една повреда во вид на оток во задниот дел од главата.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР-Тетово. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата ќе биде предадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1