Трагедија во Куманово : Млада мајка ненадејно почина среде ноќ


32 годишната кумановчанка М.К. утринава околу 3 часот починала на скопските клиники, дознава Пресс24. Сеуште не е познато од што умрела младата кумановчанка.

kliniki- brza pomos urgentenСпоред информациите до кои стигнал порталот, 32 годишната М.К. била мајка на три деца. Откако семејството на М.К. забележало дека нејзината здравствена состојба е лоша, таа била пренесена во кумановската Болница, а потоа, заради сериозноста на состојбата биле донесена на скопските клиники. За жал, младата мајка не успеала да преживее.

Засега останува мистерија од што починала 32 годишната кумановчанка. Повеќе детали за случајот се очекуваат во текот на денот.

Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1